Nauczyciele

 

Martyna Orkisz – nauczycielka

 

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka, kierunek Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna z psychologią rozwoju dziecka. Aktualnie zgłębia na studiach magisterskich terapię pedagogiczną. Uczestniczyła w wielu kursów dotyczących m.in. bajkoterapii, autoterapii, wspierania kreatywności u dziecka oraz kurs NVC.  

 

Obcowanie z dziećmi traktuję jako przygodę. Każdy dzień jest inny- przynosi nowe wyzwania, pomysły, zdarzenia. Staram się przekazywać wartości, które są ważne dla mnie- szacunek do każdego istniejącego stworzenia, kreatywność oraz ciekawość otaczającego świata. W swojej pracy inspiruje się pedagogiką Montessori oraz Waldorfską. Cieszy mnie wspólne odkrywanie z dziećmi tego, co nowe i nieznane. Ważne jest dla mnie, by dzieci mogły bezpośrednio doświadczać tego, o czym opowiadam. Staram się prowadzić zajęcia podczas których dzieci mogą używać wszystkich zmysłów. Praca z dziećmi daje mi dużą satysfakcję, lubię spędzać z nimi czas, bawić się, przygotowywać dla nich ciekawe i pełne niespodzianek zajęcia.

 

 

 

 

Magdalena Sulińska    Magdalena Sulińska - dyrektorka 

Absolwentka Akademii im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, kierunek Pedagogika Przedszkolna z Wychowaniem Przedszkolnym, wykładowczyni APS w Warszawie, dyrektor zarządzająca w STEAM POLSKA, od ponad 10 lat zarządza przedszkolami różnego typu (językowymi, Montessori i innymi).

Moim ukochanym zajęciem są spotkania z ludźmi - małymi, jeszcze mniejszymi i tymi całkiem dużymi. Uwielbiam ich entuzjazm, uśmiech i chęć do rozwoju i zmiany. Moją misją jest propagowanie zmian w szkołach/przedszkolach, aby były one skierowane na relacje i podmiotowe traktowanie wszystkich stron dzieci-nauczycieli-rodziców. Uwielbiam swoją pracę. Towarzyszenie dzieciom w ich przedszkolnej przygodzie jest najcudowniejszym przeżyciem. Praca z moimi nauczycielami, doskonalenie metod nauczania, praca nad własnym rozwojem, spotkania z rodzicami, dzielenie się rodzicielskimi dylematami, droga do lepszej edukacji... Wszystko to powoduje, że praca jest moim hobby :) Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych córek i żoną wspaniałego męża :)